Guida e qytetit

Pedonalja e Shkodrës
Rruga Kol Idromeno Shkodër Albania

Kur hyn ne Shkoder ,qyteti te shfaqet menjehere ,bashke me Kalane e Rozafes ne kodrenRead More

Share
 • 8
 •  
 • 0
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Shares
Read More
Universiteti “Luigj Gurakuqi”
Sheshi 2 Prilli, Rruga Studenti 24, Shkodër, Albania

Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi” del sot para jush me një fizionomi më të plotë,Read More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Stadiumi Loro Boriçi 
Rr. "Djepaxhijej", Shkodër, Albania

Stadiumi Loro Boriçi është një stadium multi-qëllimor në Shkodër, Shqipëri, aktualisht përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dheRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Razëm
Razma Shkoder Albania

Razma ndodhet në zemër të Alpeve Shqiptare dhe në zemër të atraksioneve turistike të RajonitRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Plazhi “ZOGAJ”
Plazhi ZOGAJ Shkoder Albania

  Fshati i Zogajt, një fshat peshkatarësh rrëzë malit të Taraboshit në kufi me MalinRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
SHIROKA
Shiroke Shkoder Albania

E gjendur vetëm katër kilometra larg qytetit të Shkodrës, në bregun e Liqenit të ShkodrësRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
LAGUNA E VILUNIT
"Viluni" Velipoj Shkoder Albania

Laguna e Vilunit ndodhet 2 km në lindje të plazhit të Velipojës, ka një sipërfaqeRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Liqeni i Shkodrës
Liqeni i Shkodrës, Shkodër

Liqeni i Shkodrës është liqeni më i madh në Gadishullin Ballkanik dhe llogaritet si një ngaRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Plazhi i Velipojes
Plazhi i Velipojes, Shkoder

Velipoja ndodhet në Rajonin e Shkodrës, pranë kufijve me Malin e Zi. Emri Velipojë vjenRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Muzeu i Keshtjelles
Shkoder

Muzeu i keshtjelles ndodhet ne nje nga mjediset e Keshtjelles Rozafa .Ne kete muze janeRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Theth
Theth Shkoder , Albania

Thethi është një fshat në komunën Shalë në rrethin e Shkodrës të Shqipërisë. Fshati ndodhetRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Teatri Migjeni
Sheshi Demokracia 1, Shkodër, Albania

Ne vitin 1958 u ndertua godina e teatrit, me 500 vende dhe me nje arkitektureRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Galeria e Arteve
Rruga Nuri Bushati, Shkodër, Albania

Galeria e Arteve, në fondin e saj, përfshin veprimtarinë e autorëve të ndryshëm shkodranë dheRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Fototeka Marubi
Nr. 32,, Rruga: "Kolë Idromeno", Shkodër, Albania

Arti i fotografimit në vendin tonë zë fill në Shkodër në vitet ’50 të shekullitRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Muzeu Historik
Rruga Oso Kuka 32, Shkodër, Albania

Muzeu Historik i Shkodrës ka nisur te ndertohet në vitin 1947 (nën emërtimin “Muzeu Popullor”),Read More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Kulla e Sahatit
Rruga Teuta, Shkodër, Albania

Kulla e Sahatit e njohur ne histori si Sahati i Inglizit i perket periudhes seRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Ura e Bahcallekut
E851, Bahçallëk, Albania

Ura e Bahçallekut eshte ndertim i pushtuesve osmane, nuk dihet me saktesi koha e ndertimitRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Ura E bunes
Ura e Bunës Shkodër 4000 Albania

Ura e Bunes se bashku me Uren e Bahçallekut kane qene lidhjet tokesore te qytetitRead More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More
Kalaja e ROZAFES
Rruga Rozafa, Shkodër

Njihet ne histori me emrin “ROZAFA”.Ndodhet ne hyrjen jugore te qytetit, ne nje pozicion strategjik,Read More

Share
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Read More