Restorant “Familja “

Rr.   Nr. 2, Velipoje Shkoder Albania
069 32 45 155

Business Description:

Our Channels:

   

Category: Restaurant

 

The “Family” restaurant offers the best specialties of traditional Albanian cuisine interspersed with the Mediterranean.

Occurred wherever the highest quality of cooking and maximum comfort is required.

Specialties of the “Family” Restaurant: include: Salads, Pastas, Risotto, Vegetables and Meat in the Beef or various combinations.

One of our specialties is the cooking on the wood furnace.
The special hospitality and the unrivaled sense of satisfaction have made our customers consider it: The “Family” restaurant as a home outside the home.

Moto: “We guarantee that you will enjoy the best restaurants in Velipoje !!”ays !!””

Address:Rr.   Nr. 2, Velipoje Shkoder Albania

f   Insta                                                                        Rezervo

Hours:

Open: 07:00-01:00

Other Information:

Category:
Package: ,

Piceri “IL PRIMO”

Rr.Nr. 4,  Afer Vila "9" Velipoj  Shkoder Albania
069 33 95 944

Business Description:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Pizzeri

 

Pica, apo “pitja” italiane më e dashur për të gjithë, ka gjetur rrugën dhe për në zemër të Velipojes . Pavarësisht se me origjinë napoletane, Piceri “IL PRIMO” eshte nje nder te vetmet piceri ne Velipoje qe  ofron picat më të mira që mund të keni provuar.

Gatimet “si në shtëpi” kanë marrë vëmendjen maksimale nga te gjithe vizitoret tane duke u rikthyer perseri per te shijuar nje dreke apo darke me miqt apo familjaret  .

Ambienti i vogël, i cili të bën të ndihesh sikur po kalon një drekë në shtëpinë tënde.

“IL PRIMO” është i menduar të përdoret në çdo stinë. Ambienti i jashtëm që është një oaz qetësie në stinën e nxehtë të verës dhe ambienti i brendshëm, i cili të ben të ndihesh se ne tryezen e nenes, në stinën e ftohtë të dimrit.

Tashme per gatimet me te mira ne Velipoje  JU e dini ku te vini !!

Ne ju mirpresim !!!!

 

Adesa:Rr.Nr. 4,  Afer Vila “9” Velipoj  Shkoder Albania

f Insta                                                                              Rezervo

Hours:

Open 17:00-03:00

Other Information:

Category:
Package: ,

Peja Grill Slow Food

Rruga Vasil Shanto, Bulevardi Skenderbeu, perballe ish deges se brendshme, Shkoder
068 41 43 214

Business Description:

Our Channels:

   

Category: Restaurant

 

Peja Grill Slow Food is one of the best restaurants in Shkodra for quality, service. In our restaurant you will find what you want. Our knees are traditional, Kosovar.
Peja Grill Slow Food also provides daily breakfast, lunch and dinner service to all its customers. The ideal place for business meetings or enjoying unforgettable moments with your friends for any kind of event or family reunion.
Adress: Rruga Vasil Shanto, Bulevardi Skenderbeu, perballe ish deges se brendshme, Shkoder

f   Insta                                                                           Rezervo

Hours:

Cdo dite: 08:00-00:00

Other Information:

Category:

Bar Restorant ARBRI

Shiroke | Lake Side, Shkoder, Albania
068 203 067

Business Description:

Our Channels:

   

Category: Restaurant

 

A place hidden by the noise and smog of the city Bar ARBRI Restaurant offers you the best place to try the best food and to enjoy the many years old restaurants. Attractive view and restaurant furnishing gives the feeling of eating in a European city.

Food is great, great specialties for guzhuines chiefs.

Specialties like pastries, fish dishes and antipasta.

The kitchen is prepared with maximum care in every detail.

The service is cautious and highly qualified. We can choose the great variety of many years of wine.

A good choice of wine even better meets the dreken or darkness you choose in us.

You are welcome !!.

Web f Insta                                                                 Rezervo

Hours:

Open: 8:00-23:00

Other Information:

Category:
Package: ,

Restaurant Zum Rappen

Rruga Shiroke Zogaj | Shiroke Zogaj, 4001, Albania
069 223 5420

Business Description:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant

 

Restaurant Zum Rappen eshte nje nga restorantet me te mira ne Shkoder per cilesine, sherbimin.

Ne restorantin tone do te gjeni ate cfare ju deshironi.

Guzhina jone eshte tradicionale, Kosovare.
Restaurant Zum Rappen gjithashtu ofron çdo ditë shërbimin e  mëngjesit, drekës dhe darkës për të gjithë klientët e saj.

Vendi  ideal për takime biznesi ose për të shijuar momente festive te paharrueshme me miqtë tuaj për çdo lloj eventi apo gëzimi familjar.

Web f Insta                                                                 Rezervo

Hours:

Open: 9:00-23;00

Other Information:

Category:

Meridian

Sheshi 2 Prilli, Shkodër
068 608 7979

Business Description:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant

Kualiteti dhe kreativiteti jane elementet themelore te filozofise Mediterian. Me teper se një dekade, ne kemi krijuar një marrëdhënie tepër të ngushtë me klientët dhe partneritet të shkëlqyer me biznese të ndryshme.
Specialitet e “Restorant Mediterian: përfshijnë: Sallatat, Pastat, Rizotot, Perimet dhe Mishi ne zgare ose kombinimet e ndryshme. Një nga specialitetet tona janë gatimet me hithra te freskëta.
Mikpritja e veçantë dhe ndjenja e pakrahasueshme e kënaqësisë kanë bërë që klientët tanë ta konsiderojnë :”Restorant Mediterian” si një shtëpi jashtë shtëpisë.

Web   f   Insta                                                                 Rezervo

Hours:

Open: 7:30-23:30

Other Information:

Category:
Package: ,

Restorant Illyria

SH41 Zus 4001, Shkoder 4001, Albania
069 408 5471

Business Description:

Our Channels:

   

Category: Hotel

 

Reservations, Outdoor Seating, Buffet, Seating, Waitstaff, Parking Available, Valet Parking, Television, Serves Alcohol, Accepts Visa, Digital Payments, Cash Only, Free Wifi, Takeout

Web f Insta                                                                 Rezervo

Hours:

Open: 7:00-23:30

Other Information:

Category:
Package: ,

Bar Restorant ARBRI

Shiroke | Lake Side, Shkoder, Albania Shkoder

Business Description:

Our Channels:

   

Category: Restaurant

You can enjoy mussels in summer saice and Greek salad as an appetizer. They are delicious and delicate sauce. Greek salad is very fresh and accompanied by very lively sheep’s milk cheese. As a main course we can also serve roasted meals in a stove with vegetables and carp on a traditional Albanian dish. We do not exclude white corn bread, which serves warm and hardened. Food and service in this restaurant are wonderful.

.                                                                                                         Rezervo

Other Information:

Category:
Package: ,

San Francisco

Pedonale | kole Idromeno, Shkoder, Albania
069 40 08 080

Business Description:

New Offer    Booking

One of Shkoder’s most beloved restaurants, San Francisco, owned by the Shqau family, brings over 20 years of restaurateur experience, acquired in the greater San Francisco area, to their native city. Serving traditional Albanian and Italian infused American dishes, in a warm and friendly atmosphere, while providing professional and unparalleled service since their opening in 2011, the picturesque location in the heart of this 2400 year old hamlet has made San Francisco a reference point for many tourists visiting the city.

We welcome you to our restaurant, where the tradition of the Shkodrane hospitality, accompanied with the classic atmosphere of our establishment invites you to enjoy our specialties.

Web   f Insta

Hours:

Open: 7:00-22:00

Other Information:

Category:
Package: ,